Interpreti

Calm Season

Terezie Kovalová a Adam Vopička tvořící dvojici Calm Season vydali své druhé album Symboly koncem roku 2014. Křehká kombinace optimismu a melancholie je podpořena češtinou, pro kterou se dvojice nově rozhodla.

Právě teď nechystáme žádný koncert

Po úspěšné prvotině Mosaic Views, je u nové desky zásadní změnou jazyk. „Symboly, stejně jako předchozí album, se snaží lidem přiblížit a ve velmi intimním projevu předat co nejvíce emocí a nálady,“ vysvětluje Adam Vopička (zpěv a kytara). A právě tomu velmi pomáhá čeština, která dodává textům větší autenticitu. „Rozhodli jsme tak i z toho důvodu, že máme posluchače z několika různých generací, které spojuje hlavně jazyk,“ dodává Terezie Kovalová (zpěv a violoncello). Jinak jsou Calm Season věrni svému stylu a nálada desky zůstává optimisticky melanchonická.

Deska byla pokřtěna symbolicky 28.října 2014 zpěvačkou Lenkou Dusilovou.

Produkce druhého alba se opět ujal multiinstumentalista a producent Lukáš Chromek, který se maximálně snažil nahrávky obohatit a dále rozvinout. „Je to naše šedá eminence. Člověk, který stojí zvukově za každou z devíti skladeb na desce,“ přibližuje Adam. Deska se nahrávala v nádherném a klidném prostředí chalupy v Krhanicích, kde Calm Season strávili tři dny ponořeni do hudby. Mixu se ujal Tomáš Kahl, který svým přístupem nádherně doplňuje ten Lukášův. Výsledkem je zvukově opravdu velmi pestrá nahrávka.

Svou vlastní kapitolu by si zasloužil i obal desky. Po velmi výrazném zpracování Mosaic Views přichází s neméně kreativním obalem i deska Symboly. Pod grafickým zpracováním je tentokrát podepsáno ilustrátorké studio Tomski & Polanski, které stojí nejen za albem, ale také za chystaným webem a merchendisem. Podílejí se také na vizuálu promo fotografií, které nafotil Radek Brousil.

Vyžádat přístup
Calm Season Promo Symboly small
TZ_ Calm Season připravili sérii podzimních koncertů, pražský proběhne 10. listopadu v Malostranské besedě

Calm Season si letošní rok vychutnali především na prknech klubových a festivalových pódií. S podzimem se opět vrací na klubovou scénu, aby si společně s fanoušky připomněli jejich druhé studiové album Symboly. Podzimní turné odstartuje už 30. října  v Děčíně, v Praze vystoupí Calm Season 10. listopadu. Všechny koncerty podpoří skupina Black Lion. Akce se [...]

Více

E-shop

Přehrávač

Newsletter

Akce a koncerty

17. 3.
BEN CRISTOVAO

Prešov - Encore

23. 3.
BEN CRISTOVAO

Velké Meziříčí - Panorama

31. 3.
BEN CRISTOVAO

Nový Jičín - Majnl Dance

27. 4.
BEN CRISTOVAO

Zaječí - Retro Music club

Všechny koncerty