Menu Zavřeno

Kapela Siluety se na novém singlu Ve spánku spojila s Jakubem Děkanem

Skupina Siluety vznikla teprve letos vlednu. Teď oficiálně vydává svůj druhý singl, pro který ke spolupráci oslovili Jakuba Děkana. V létě mají v plánu odehrát úctyhodných 35 koncertů.  

„Song Ve spánku je o každodenní rutině, kdy se člověku nechce opustit tak příjemné místo, jako je postel, a věnovat se povinnostem a starostem, které se na něj valí ze všech stran. Ve spánku můžeme být kýmkoliv chceme. Být takoví, jací chceme být i v reálném životě. I to je důvod, proč nás spánek tak láká,“ vysvětluje k tématu skladby zpěvák Honza Matyásko. Videoklip kapela natočila v sokolovně nedaleko Nymburka, scénou se inspirovali u klipu Volám od Mirai. „Nebudeme lhát a rovnou tu inspiraci přiznáme. Místo jedné jednobarevné místnosti jsme ale vytvořili rovnou tři a úplná kopírka to myslíme není,“ vysvětluje k hlavnímu nápadu frontman Honza.  

Jak se povedla spolupráce s Jakubem Děkanem? „S Kubou jsem se poznal na společných koncertech asi 2 roky zpět. Tehdy ještě s mojí kapelou Sendwitch. Kuba je hodně zajímavý člověk, kterého si vážím, má navíc skvělý hlas. Proto jsem měl radost, že do toho šel s náma,“ dodává ke spolupráci bubeník Tonda Matyásko. „Kluky mám rád celkově. Jako lidi i jako muzikanty. Nemusel jsem písničku ani slyšet, rovnou jsem na hostování souhlasil. Výsledek je skvělý, mám z toho radost! Nešetří chválou Jakub Děkan. O režii videoklipu se postaral Ondřej Soukup, který točí klipy pro Rybičky 48 nebo Marka Ztraceného.  

Přestože má kapela venku jen dva singly, dalších nachystaných v řadě je dostatek na to, aby mohli vyplnit celý festivalový set. I v dnešní komplikované době se jim povedlo naplánovat skvělých 35 festivalových vystoupeních. Mezi nimi i několik společných s Jakubem Děkanem a jeho kapelou. Další klip by chtěli kluci natočit v Londýně.