Menu Zavřeno

Ben Cristovao a polský DJ a producent TRIBBS natočili k tracku Future Champ silný klip o životních snech

Energická taneční pecka Future Champ vznikla během jedné nahrávací session v Berlíně. Skladba vyšla oficiálně v rámci digitální distribuce už v listopadu, teď ji doplňuje živelný a emocemi nabitý videoklip. O jeho režii se postaral ukrajinský režisér Andrii Lagutin. 

Prvotní ideou, která zažehla motiv textu Future Champ byl podle Bena Cristovao sport, konkrétně jeden z důležitých turnajových zápasů tehdy ještě budoucího UFC šampiona Jiřího Procházky. Pokud půjdete do textu skladby hlouběji, najdete se v ní i vy. “Při poslechu songu Future Champ mi došlo, že není primárně jen o sportu, jako spíš o snílcích a aspiracích obecně. O lidech poháněných vášní a láskou k práci svého života. Pro někoho to je tanec, pro dalšího zpěv, pro jiného sport a pro mě třeba filmová tvorba. V klipu reflektuji i svoje vášně, svoje životní otázky,” vysvětluje režisér Andrii Lagutin, který se kvůli událostem na Ukrajině přemístil na začátku letošního roku do Čech.

Filmová tvorba byla na Ukrajině velmi dobře rozvinutá. Kvůli válce teď neexistují téměř žádné projekty a tamní talentovaní umělci jsou rozptýlení po celém světě. Občas se jim podaří spolupracovat, tak se stalo i na tomto videoklipu. Olya Shevchuk, která ztvárnila jednu z hlavních rolí, je neuvěřitelná tanečnice a herečka žijící v Berlíně. Kameramanka Sveta Aparina, která vdechla záběrům svůj unikátní pohled, přiletěla z Londýna. Igor Pavluk stříhal záběry ve Varšavě a Anri Adler pracoval na gradingu klipu v Lisabonu. S VFX efekty pomáhali členové týmu, kteří jsou aktuálně v Kyjevě.

Studiový klip se natáčel v Praze, svůj prostor v něm dostal i mladý umělec s charakterickými modrými vlasy, který si říká TRIBBS. Ten je aktuálně číslem jedna mezi polskými DJ’s. Na seznamu jeho spoluprací najdeme jména jako Laidback Luke, Dimitri Vegas nebo Duncan Laurence.

Skladba Future Champ je mezinárodním debutem Bena Cristovao a zároveň první zahraniční spoluprací s Universal Music Group. Ta skladbu označila za prestižní focus track. To znamená, že singl dostal zásadní mezinárodní podporu v rámci zemí celé Evropy.