Menu Zavřeno

Ben Cristovao pojal klip ke skladbě Posílám ti lásku velkolepě

Ben Cristovao vydal v loňském roce EP JENTAK. Z něj je aktuální singl Posílám ti lásku, jehož klip má právě dnes svou premiéru. O režii a unikátní vizuální provedení se postaral Matyáš Vorda.

Vizuální koncept včetně projekcí pojal Matyáš Vorda velkolepě. Scéně dominuje obří ledkový kvádr, který sloužil jako pódium a centrum veškerého dění. V kombinaci s propracovanou light show, dynamickými záběry a zapojenými drony jde o unikátní audiovizuální počin. „Posílám ti lásku… Ta se přece nevejde do žádný malý obálky, jestli do něčeho, tak možná do lodního kontejneru a to bůh ví jestli. Právě lodní kontejner byl s trochou nadsázky inspirací pro set design. Sám sebe rentgenuje a ukazuje, jaká změť myšlenek je uvnitř,“ vysvětluje k idee Matyáš.

Zvukově se na celém EP, a tedy i v singlu Posílám ti lásku, vydal Ben Cristovao do zcela nových vod, byť se svým jedinečným rukopisem. V songu nejde přeslechnout zvukové aranže skládající poctu soundu devadesátek, silný refrén a maximální nasazení kapely. Skladbu produkoval talentovaný Filip Vlček, který je aktuálně velmi vyhledávaným jménem i u dalších tuzemských hudebních interpretů.

„Jsem mega rád za to, co se nám s teamem podařilo vytvořit a posílám lásku Matyášovi za úžasný nápad a realizaci vizuálu k jednomu z top tracků alba JENTAK,“ dodává k výsledku za sebe Ben.

Udržitelnost je v dnešní době velkým tématem, Ben se mu věnuje v osobní i profesní rovině. Uhlíkovou stopu, kterou toto natáčení vygenerovalo, kompenzuje za pomoci svého labelu Championship Music offsetovým řešením, a to v podobě výsadby nových stromů v ČR. Tuto aktivitu bude realizovat ve spolupráci se společností CI2. Díky tomu lze říci, že je tento klip uhlíkově neutrální.

„Tohle téma nás hodně láká a chceme ukazovat, že uhlíková neutralita nemusí vždy znamenat ústupky v produkci. Proto jsme nechali udělat Matyáše klip i z hlediska světelné instalace co nejpompéznější. Výslednou spotřebu máme evidovanou, zohlednili jsme kromě energie i catering, logistiku a další složky – prostě všechno, co bylo s natáčením spojené.  Přepočtenou energii kompenzujeme výsadbou stromů, to mi přijde smysluplné,“ dodává za Championship Music Lukáš Rychtařík.

Videoklip vznikl za podpory Komerční banky v rámci kampaně O CO2 JDE zaměřené na udržitelná témata. S Komerční bankou Ben Cristovao spolupracuje jako ambasador udržitelnosti od roku 2021. Klip tak volně navazuje na úspěšnou sérii videí Sustainable live sessions, které Ben natočil v prostorách klientů KB, jimž banka pomohla v (re)financování jejich udržitelných projektů.

„Tématem udržitelnosti v Komerční bance žijeme už řadu let a také jsme se zavázali postupovat směrem k uhlíkové neutralitě, které chceme dosáhnout do roku 2026. Není nám lhostejné, jaký dopad má naše podnikání na planetu a snažíme se nejen sami dělat konkrétní kroky, ale podporovat i druhé, kteří mají stejný cíl. Myšlenka kompenzovat emise vzniklé při natáčení videoklipu nás proto jednoznačně zaujala a získala naši podporu. Věříme, že v každé oblasti je prostor pro změnu, která povede k udržitelnější budoucnosti nás všech. Uhlíkově neutrální videoklip je pak skvělým důkazem, že ani hudba není výjimkou,“ vysvětluje Hana Kovářová, manažerka pro strategii značky a komunikaci Komerční banky.

Ben Cristovao plánuje svůj koncert v pražské O2 areně 1. října 2022. I tady se bude snažit, aby za sebou jeho show zanechala co nejmenší stopu na naší planetě. Uspořádání velké akce pro 15 000 lidí s sebou nese nemalou uhlíkovou stopu. Hledat cestu, jak ji snižovat ve všech oblastech realizace, je aktuální téma, kterým se zabývají i velké kapely světové scény.

Konkrétní aktivity, kterými se bude Ben Cristovao a jeho management snažit zajistit co nejvíce CO2 neutrální halovou akci, zveřejníme už brzy.