Menu Zavřeno

Ben Cristovao představuje JENTAK sessions prostřednictvím kterých vzkazuje: Nezapomínejte na místa, kam jste chodili pro

Ben Cristovao připravil čtveřici svých známých hitů v nové netradiční podobě. Jednoduše akusticky a pouze s doprovodem na kytaru. Osekané na dřeň. Videa k nim pochází ze čtyř zásadních hudebních prostorů, kterými hlavní město Praha disponuje. Cílem je upozornit na ně a další kluby, které v současné době doslova bojují o přežití.

Až se vrátíme do běžného života bez omezení a příkazů, je jasné, že hudební scéna už stejná nebude. Několik klubů a hal zůstane zavřených, jiné se budou z dluhů a finančních závazků dostávat ještě několik dalších měsíců, možná let. Upozornit na jejich náročnou situaci a podpořit je chce Ben Cristovao prostřednictvím natočených live sessions. Pro každou z písní připravil videozáznam z míst, které se vážou k historii jeho hudební kariéry. 
 
Jako první vychází záznam skladby Šílený, ten byl pořízený v O2 areně. Tady Ben odehrál v roce 2019 svůj dosud největší a nejvýpravnější koncert, který navštívilo bezmála 15 000 lidí. O2 arena byla jedním z prvních míst, které musely ukončit pořádání kulturních akcí a dodnes neví, kdy budou moci některou uskutečnit. “Co se týče koncertů velkých zahraničních umělců, je situace komplikovaná. V případě těchto koncertů záleží na aktuální situaci ve všech zúčastněných zemích, podle kterých se plánuje celé turné. To mnohdy čítá i kolem 20-30 po sobě jdoucích koncertů napříč celou Evropou,“ vysvětluje k současnému stavu Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport, O2 areny a O2 universa. 
 
Netradiční zpracování získala dále skladba Těžký váhy, její záznam byl pořízený v klubu Roxy. Ben tady v roce 2014 odehrál svůj první větší pražský vyprodaný koncert a začal zároveň s formováním jeho doprovodné kapely. V roce 2018 tu vystoupil hned dvakrát. “Maximum akcí jsme přesunuli na jaro, ať už jde o taneční parties nebo koncerty. V současné nejistotě ale není možné říct, kterým koncertem a kdy bychom mohli otevřít. Počítáme, že se vše ještě mnohokrát změní. Zvláště u kapel dochází k přesunům celých tour na podzim 2021, či dokonce jaro 2022,”  říká za klub Roxy PR manažerka Hana Makovcová. 
 
Skladbu Poslední nahrál Ben Cristovao se svým kytaristou Karolem Komendou v Experimentálním prostoru NoD. V roce 2018 tu Ben připravil komorní koncert jen pro několik vyvolených, mezi hosty koncertu se objevil David Koller, dál kytarista Michal Pelant nebo Mejla z Vypsané Fixy. “Potýkáme se s tím samým, co náš dceřiný prostor Roxy. Přesto doufáme, že do NoDu vrátíme brzy život a budeme moci opět hrát naše top projekty, které u nás, jako ve výhradně autorském divadle, vznikají,” dodává za NoD PR manažer Jan Urban.
 
Čtveřici skladeb uzavírá Benův hit Aleiaio. Jeho záznam byl vytvořený na prknech pódia Paláce Akropolis, kde Ben se svojí kapelou vystoupil v roce 2018. Situace tady není nijak odlišná od výše zmíněných míst. “V polovině března jsme z důvodu nařízení vlády museli klub zavřít, v červnu se nám podařilo odehrát několik koncertů a divadel, od října máme opět zavřeno. Na jaro chystáme mnoho skvělých událostí, je ale otázkou, zda se něco uskuteční. S nejistotou avšak nadějí vyhlížíme otevření a doufáme ve věrnost diváků,” zmiňuje za Palác Akropolis PR manažerka Kateřina Sochací. 
 
“V každém z klubů jsem zažil úžasný momenty. Ať už jako interpret na pódiu, nebo jako divák v sále. Živá hudba a možnost koncertování nám všem chybí, špatný je i to, že není žádný optimistický výhled do budoucna. Byl bych strašně rád, kdybyste klubovou scénu u nás lidi podpořili, až to půjde. Bez hudby se žít dá, ale je to o ničem,“ říká Ben Cristovao. 
 
Videa v rámci JENTAK sessions vznikla za podpory značek Sony a Puma, které s Benem Cristovao dlouhodobě spolupracují. Kameramanem videí je Tomáš Holzknecht.