Menu Zavřeno

Kapela John Wolfhooker a Ben Cristovao přicházejí s hudebním překvapením tohohle jara – songem Tidal Wave

Mladá rocková parta John Wolfhooker přizvala na feat do svého nového songu Bena Cristovao. Společně se skladbou vychází taky povedený klip od režiséra Honzy Stracha. Singl Tidal Wave vznikl pro kampaň O2 YOU. 

Tahle spolupráce vznikla vlastně náhodou. Člen kapely Filip Vlček je zároveň hudebním producentem, Benovi Cristovao složil skladbu Omaga, se kterou zpěvák pojede v letošním roce reprezentovat Českou republiku v rámci soutěže Eurovision Song Contest do Rotterdamu. „Protože se s Benem znal, pozvali jsme ho jednou do studia a pustili mu rozpracovaný songy. Tidal Wave ho bavil tak, že během hodiny nahrál svůj feat,“ vzpomíná na počátky vzniku skladby frontman Martin Čupka. „S klukama jsme si sedli hned od začátku. Znají se taky s mým kytaristou Karolem, takže jsme o sobě věděli už nějakou dobu předtím. Dost rychle jsem se pro song nadchnul, pak pro mě bylo jednoduchý hned střelit svoji část,“ vysvětluje Ben Cristovao. Produkce skladby probíhala kompletně v rukách kapely, a to pod vedením kytaristy Ronyho Janečka ve studiu Pidgeon Records. 

Ke skladbě byl v březnu natočený taky její videoklip. Ten měl několik náročnějších momentů, mezi kterými bylo určitě i zakopání Filipa do hromady písku: „Byl tam zahrabaný asi 30 minut a fakt nebylo zrovna teplo. Stejně tak i točení společných záběrů, kdy hrajeme spolu v hale, bylo docela už za hranou co se týče počtu opakování, ale zvládli jsme to. Ve štábu byli samí profíci v čele s režisérem Honzou Strachem, a to byla velká pomoc. Obvykle si totiž klipy točíme sami a teď bylo příjemné soustředit se jen na naši roli performerů,“ dodává k natáčení bubeník Adrian Janeček. 

Skladba i videoklip vznikly ve spolupráci se značkou O2. Ta navazuje na předchozí projekt s Tomem Princem z roku 2020 a jeho skladbu Návyková, která na YouTube před nedávnem oslavila milion views. Kampaň je cílená na mladé s mottem #rozjedtoposvem a vybízí, aby se vydali vlastní cestou: „Oceňujeme odvahu, kterou O2 našlo a vzalo si za svůj kampaňový song takovouhle rockovou věc. Je to čest a zároveň za nás taky radost z podpory mladé české hudební scény. Kéž by víc značek přemýšlelo tímhle směrem. V Čechách je hodně talentů, které by si to zasloužily,“ uzavírá za kapelu John Wolfhooker Filip.