Menu Zavřeno

Startuje nová série live sessions Bena Cristovao. Tentokrát se s hudebníky přesunuli do provozů šetrných k přírodě

Nová „live session“ vznikla ve spolupráci s Komerční bankou v rámci podpory jejich letošní kampaně OCO2JDE, upozorňující na nutnost věnovat se klimatickým změnám a udržitelnosti.  

V pořadí již třetí sérii sessions, živých a mnohd jinak zaranžovaných nahrávek se Ben se svými muzikanty rozjel během léta 2021 po celé České republice. Navštívil zajímavá místa, která se zaměřují na ekologii a řešení udržitelnosti. 
 
Prvních osm videí bylo natočených na sklonku loňského roku a začátkem toho letošního v prázdných halách a klubech a nebo Pražské tržnici v Holešovicích, která prochází zajímavou adaptací na místo odpočinku a kultury. Zatím poslední díl byl natočený v rámci podpory hudebního festivalu Vaňkovka fest. 
 
Tentokrát Ben Cristovao ve spolupráci s Komerční bankou vybral čtyři zajímavá místa, která si kladou za cíl ukazovat, jaké budou trendy v odpadovém hospodářství, energetice výrobních hal nebo elektrifikaci hromadné městské dopravy.
 
Song Sbohem a jeho nové pojetí vzniklo v areálu rodinné společnosti LIKO-S sídlící ve Slavkově u Brna. Firma se zaměřuje na budování živých staveb a implementaci zeleně tam, kde už ji dávno nehledáme – třeba na fasádách nebo střechách budov. Systémy tak pomáhají vytvářet lepší klima a prostředí pro lidi i přírodu a výrazně šetří provozní náklady a spotřebu energií. 
 
V  čem jsou tato místa a celá myšlenka důležitá? „ Pro mě je  vždy opravdu zásadní hledat tu podstatu komerčních spoluprací. V tomto případě jsme se shodli, že upozornit na leckdy složitě komunikovatelné fenomény, nebo nové trendy skrze mou hudbou a sérii live sessions bude ta správná volba. Baví mě objevovat, co všechno se spolu s komerčkou pro životní prostředí děje,“ dodává k nové  sérii Ben.
 
Komerční banka zároveň podpořila na letošním ročníku Rock For People OCO2JDE stage, která využívala jako jediný zdroj elektřiny vodíkový transformátor. Právě zde byl Ben Cristovao, společně s dalšími, hostem tematické debaty věnující se udržitelnosti. U jednoho stolu a pro širokou veřejnost zde debatovali zástupci měst, velkých poradenských společností a umělci.  Za zmínku stojí účast PhDr. Martina Bursíka, stojícího aktuálně za plánem udržitelnosti hlavního města Prahy, nebo Paul Schurik ze společnosti ZAP Concepts, která stojí za tvorbou udržitelného plánu koncertování po světě pro kapelu Coldplay. 
 
Během září budou zveřejněné další 3 skladby pořízené v ideově podobných provozech. Všechna videa budou ke zhlédnutí na YouTube Bena Cristovao a také na adrese www.oco2jde.cz, která pod vedením Komerční banky sdružuje aktuální a zajímavá témata v oblasti udržitelnosti.
 
Rok 2021 je celosvětově ve znamení klimatické změny a hledání cesty k udržitelnosti pro celou společnost . Je zřejmé, že svět hudby k ní má co říct a možnost posunout myšlenku mezi širokou veřejnost není ani Benovi Cristovao lhostejná.