Menu Zavřeno

Vychází další série JENTAK live sessions Bena Cristovao, tentokrát s výjimečnými hosty v areálu Pražské tržnice

Záznamy skladeb aktuální série byly pořízené na několika signifikantních místech holešovické Pražské tržnice. Výběr byl tentokrát postavený na těch písních, kde je Ben hostem jiného interpreta nebo producenta. Jako první vychází nová verze skladby Pápá producenta fiedlerski.

V rámci druhé série JENTAK sessions budou zveřejněny záznamy celkem čtyř skladeb. Všechny dostaly také svojí vizuální podobu, o kterou se postaral režisér a kameraman Tomáš Holzknecht. Song Pápá je tou, která celou sérii otevírá. Originální akustické pojetí skladby podtrhuje temná atmosféra netradičního prostoru. “Mám rád tyhle “nahý” verze tracku. Je to jiná emoce, intimnější. S Benem a jeho teamem je radost dělat, je vidět, že nad tím někdo přemejšlí a záleží mu na tom. Toho si vážím,” dodává ke spolupráci na videu Ondra Fiedler aka fiedlerski – producent songu a zároveň host videa.
 
Součástí projektu jsou tentokrát také výtvarná díla akademické malířky Kláry Sedlo, která ma v každém z chystaných videí instalovaný jeden obraz, který se stal pevnou součástí výsledného díla. „Mám radost, že se projekt daří vést i tímto směrem, výtvarné umění mělo k hudbě vždy blízko. Kláry práce sledujeme jako agentura s nadšením, a tak na ní díky našemu projektu rádi upozorníme,“ dodává Lukáš Rychtařík za Championship Music. Obrazy si v rámci online galerie bude možné i zakoupit.  
 
První série sessions proběhla v pražských hudebních klubech a halách, které nyní zejí prázdnotou. Druhá vznikla v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Tento areál původně sloužil jako městská jatka, do provozu byla uvedena v roce 1895, v té době se pyšnila nejmodernější provozem ve střední Evropě. Sklepní část Pražské tržnice, ve které vznikl tento díl, sloužila od roku 1906 jako chlévy pro dobytek.

Provoz jatek zde skončil v 80. letech. Od té doby se stala Hala 36 dějištěm několika tanečních parties. Poté, co se tu od devadesátých let do nedávné minulosti usídlila nejen vietnamská tržnice, nechával její provozovatel areál chátrat. Město po vyhraném soudním sporu získalo prostor zpět do své správy a zahájilo před nedávnem jeho rekonstrukci. Od roku 1995 je areál kulturní památkovou. Žádná bytost zde už o život nepřijde.

Další díl z live sessions vychází na Benově YouTube ve čtvrtek 25. března a jméno hosta bude zveřejněno ve stejný den. Sponzory projektu jsou Kytary.czSony a Puma, bez jejich zapojení by to nešlo. Děkujeme!