Menu Zavřeno

Vychází druhý díl nových JENTAK live sessions Bena Cristovao z Pražské tržnice, hostem je tentokrát Mirai Navrátil

Záznamy skladeb aktuální série byly pořízené na několika signifikantních místech holešovické Pražské tržnice. Výběr byl tentokrát postavený na těch písních, kde je Ben hostem jiného interpreta nebo producenta. Jako druhá vychází nová verze skladby Pojď ke mně blíž kapely Mirai.

V rámci druhé série JENTAK sessions budou zveřejněny záznamy celkem čtyř skladeb. Všechny dostaly také svojí vizuální podobu, o kterou se postaral režisér a kameraman Tomáš Holzknecht. Záběry byly pořízené ve vodárenské věži v areálu Pražské tržnice. “Genius loci toho místa natáčení bylo hrozně silný. S klukama jsme si to párkrát zahráli a mělo to hrozně svobodný vibe. Vlastně i ten song trošku nesedí k téhle době, ale beru to, že jsme si tam připomněli, jak bylo a jak snad i brzo bude,“ popisuje pocit z natáčení Mirai Navrátil. 

Součástí projektu jsou tentokrát také výtvarná díla akademické malířky Kláry Sedlo, která ma v každém z chystaných videí instalovaný jeden obraz, který se stal pevnou součástí výsledného díla. „Mám radost, že se projekt daří směřovat i tímto směrem, výtvarné umění mělo k hudbě vždy blízko. Kláry práce sledujeme jako agentura s nadšením, a tak na ní díky našemu projektu rádi upozorníme,“ dodává Lukáš Rychtařík za Championship Music. Obrazy si v rámci online galerie je možné taky koupit.  

První série sessions proběhla v pražských hudebních klubech a halách, které nyní zejí prázdnotou. Druhá vznikla v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Tento areál původně sloužil jako městská jatka, do provozu byla uvedena v roce 1895, v té době se pyšnila nejmodernější provozem ve střední Evropě.

V neorenesanční budově vodárenské věže v Pražské tržnici, kde byl pořízený tento záznam live session, býval umístěný rezervoár o objemu až 100 m3 vody, a to pro případ požáru v objektu. Na fasádě věže najdete znaky Královského hlavního města Prahy a znaky cechu řeznického. Hodiny ukazují čas na všechny světové strany. Poté, co se tu od devadesátých let do nedávné minulosti usídlila nejen vietnamská tržnice, nechával její provozovatel areál chátrat. Město po vyhraném soudním sporu získalo prostor zpět do své správy a zahájilo před nedávnem jeho rekonstrukci. Věž bude sloužit jako vyhlídka s kavárnou. Od roku 1995 je celý areál areál kulturní památkovou. Žádná bytost zde už o život nepřijde.

Další díl live session vychází na Benově YouTube ve čtvrtek 8. dubna, jméno hosta bude zveřejněno ve stejný den. Sponzory projektu jsou Kytary.czSony a Puma, bez jejich zapojení by to nešlo. Děkujeme!