Menu Zavřeno

Závěrečný díl nových JENTAK live sessions Bena Cristovao z Pražské tržnice, tentokrát s Davidem Kollerem

Záznamy skladeb aktuální série byly natočené na několika signifikantních místech holešovické Pražské tržnice. S Davidem Kollerem natáčel Ben Cristovao jeho skladbu Nic není nastálo v prostoru neorenesanční burzy. 

V rámci druhé série JENTAK sessions byly zveřejněné záznamy celkem čtyř skladeb, které nahrál Ben Cristovao ve spolupráci s projektem HILLS 97 Adama Mišíka, Miraiem Navrátilem, producentem fiedlerski a nyní Davidem Kollerem. Všechny dostaly také svojí vizuální podobu, o kterou se postaral režisér a kameraman Tomáš Holzknecht. 

První série sessions proběhla v prázdných pražských hudebních klubech a halách. Druhá vznikla v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Tento areál původně sloužil jako městská jatka. Do provozu byla uvedena v roce 1895, v té době se pyšnila nejmodernější provozem ve střední Evropě. Neorenesanční jateční burza, kde byl tento díl natočený, je nejreprezentativnější budovou v areálu. Hlavní sál zdobí znaky českých měst, boční vstup hlídá busta Merkura, římského boha obchodu. Budova letos projde rekonstrukcí a bude sloužit jako restaurace s venkovním posezením. Z celého areálu se stane centrum pro kulturu, obchody i gastronomii. Od roku 1995 je celý areál areál kulturní památkou. Žádná bytost zde už o život nepřijde.  Sponzory projektu jsou Kytary.czSony a Puma, bez jejich zapojení by to nešlo. Děkujeme!