Menu Zavřeno

Zpěvačka Elly a Ben Cristovao právě vydali společný song High Speed

Talentovaná zpěvačka Elly přizvala do svého nového songu Bena Cristovao. Výsledkem je song nazvaný High Speed. Skladba produkovaná Ondřejem Fiedlerem (fiedlerski) vychází společně s videoklipem, o jeho podobu se postaral režisér Honza Strach. Singl vznikl v rámci komunikace kampaně O2 YOU, jejímž jsou oba interpreti ambasadory.

Dynamická skladba se silným refrénem a jasným poselstvím. To je nový song Elly v produkci fiedlerski: “Celý song mě moc baví a mám z něj radost. Díky tomuto projektu jsem mohla zkusit něco nového a trošku vybočit z mojí komfortní zony. Je to můj první song v češtině a je to o dost jiný styl než obvykle dělám. Jsem z toho ale upřímně nadšená a těším se na reakce lidí,” dodává k novince zpěvačka. “Text je o nelehkým rozcházení a těžkým odpoutání se od druhýho člověka i tehdy, když už v hlavě dobře víš, že to tak dál nejde,” přidává za sebe k textu songu Ben.

Singl začal vznikat už letos v březnu. Elly společně s producentem fiedlerskim odjela do jednoho z berlínských nahrávacích studií, kde na základě jí složeného dema vznikla podstatná část songu. V době, kdy vznikal song Nevim od Bena a Marcella, také pod vedením fiedlerskiho, se písnička dostala k Benovi. Ten Elly nabídl, že jí pomůže s textem a celkovým laděním songu. Proběhlo několik společných studiových sessions a Ben se nakonec zapojil do songu i jako host. Přirozeně se tak během dvou singlů ukázalo, že podpora od O2 YOU umí vytvořit živé umělecké prostředí. Ondřej Fiedler stojí producentsky za hity Hell.o od Lenny, Když nemůžeš, tak přidej a ØTCHI od Mirai nebo Toulavá od Sebastiana. Jak vnímá svojí spolupráci s Elly? „Jsem rád součástí něčeho novýho, co se teprve utváří,“ říká fiedlerski.

Videoklip ke skladbě High Speed se natáčel v Praze i hned několik lokací kolem Tiských stěn v Českém Švýcarsku. Pro korporátní kanceláře využil režisér Honza Strach reálné kanceláře O2 na pražské Brumlovce.Natáčení jsem si moc užila. Byly to dva perné dny a musím přiznat, že jsem byla ke konci hodně unavená. Zároveň to pro mě byly dva dny „sen“. Užívala jsem si skoro každou minutu a klidně bych si to dala celé od znova. Byl tam jeden moment, kdy jsem se musela překonat. Bylo to tehdy, když jsem měla spadnout volným pádem, pro vytvoření iluze skoku, ze skály, když jsme natáčeli v Tiských stěnách. Mám velký strach z výšek, proto to pro mě byl asi nejvíc intenzivní moment, na který dlouho nezapomenu,“ vzpomíná Elly.

Skladba i videoklip vznikly ve spolupráci se značkou O2, jejíž je Ben ambasadorem už od roku 2020. Jde už o v pořadí pátou vlnu komunikace, jejímž hlavním bodem je skladba s talentovaným umělcem, který díky spolupráci získává větší pozornost. V září 2020 vydal producent Tome Prince s Benem song Návyková. Projekt pokračoval loni na jaře s rockovou kapelou John Wolfhooker, která s Benem vytvořila song Tidal Wave, a taky na podzim, kdy vznikla skladba We’re All Gonna Fly se zpěvačkou Pam Rabbit. Letos na jaře vydal se zpěvákem Marcellem song Nevim.

Benův koncert v O2 areně 1. 10. 2022 bude pomyslným vrcholem této tříleté spolupráce se značkou O2.

Skladba High Speed vyšla oficiálně prostřednictvím digitální distribuce 1. září společně s videoklipem.

BIO ELLY
Elly, vlastním jménem Eliška Tunková, je mladá zpěvačka a skladatelka, která se se svými svébytnými autorskými songy dostala do éteru největších českých rádií jako jsou Fajn Radio, Radiožurnál nebo Evropa 2. Tady několik týdnů po sobě vyhrávala Music Chart s písní Are You There. Letos vystoupila na festivalu Colours of Ostrava nebo Prague Pride, a to po boku DJe a producenta Tomeho Prince, který byl historicky prvním interpretem kampaně Bena Cristovao s O2 YOU.