Menu Zavřeno

Brixtn představují svoje debutové album Cizí byty. S ním vychází videoklip k singlu Děvka

Kapela Brixtn konečně vydává svoje debutové album Cizí byty. Desce dominuje zábavná žánrová pestrost a originálně pojatá elektronika. Ta spolu s mainstreamovou strukturou písní tvoří osobitý zvuk Brixtn. Spolu s  albem kapela vydává temný videoklip k singlu Děvka.

Kapela Brixtn má za sebou několik úspěšných singlů, například song Inspirace nebo Funparka eponymní EP. Album Cizí byty obsahuje deset skladeb a název dává vědět, že inspirací příběhů pro jednotlivé písně byly prostě zážitky v různých cizích bytech. Album v sobě nejčastěji opakuje téma všemožných pochyb a váhání nad správností rozhodnutí, se kterými se musí člověk vypořádat.

Brixtn album nahrávali a mixovali ve svém domácím studiu, o mastering se postaralo londýnské studio Fluidmastering. „Paradoxně nám dost pomohla koncertní pauza způsobená současnou situací, protože jsme byli pořád zavření doma ve studiu a měli hodně času na dokončení alba. Teď už je album hotový a vydaný, tak to na nás postupně začíná doléhat. Nemůžeme se dočkat, až budeme moct album představit na koncertech.“ Komentují vznik desky Brixtn. 

Pochmurný klip s chytlavým vizuálem zobrazuje zpěvákovu sebekritickou zpověď dívce, s jejíž důvěrou několikrát zamával. O video se postaral Michael Jurásek, který s Brixtn spolupracoval už několikrát, režie se ujal Bart Klimsza. Hlavní představitelku ztvárnila Kamila Holíková.

Koncertní tour jako takové současná situace sice nepřeje, i tak se ale fanoušci Brixtn mohou těšit na milé překvapení. Zahrají v několika bytech spřátelených hudebníků.