Menu Zavřeno

Brixtn vydávají psychedelický klip z polských lesů Skvrny od vína

Píseň je o nezávazném fyzickém sblížení a následném odloučení, které zanechá hezké vzpomínky, ale také dočasné prázdno. Tuhle náladu hudebně a produkčně podtrhuje minimalistický zvuk s nádechem psychedelie.

I když jde o poslední vydaný videoklip z desky Cizí byty, kterou trojice Brixtn vydala v roce 2021, jeho natáčení probíhalo už minulé léto v polské vesničce Koszarzyska. Tam se konalo filmařské soustředění pod vedením režiséra Barta Klimszy. „Protože jsme kámoši, pozval nás tam, jestli bychom jim na akci neudělali koncert s tím, že by byla možnost natočit tam klip, užít si supr akci a poznat nový lidi,“ vzpomínají Brixtn.

S námětem přišel kameraman MJ, který se soustředění také účastnil a v posledních letech se podílel na všech klipech kapely. „MJ měl kromě normální kamery půjčenou fotopast a 360° kameru a ve dne v noci jsme běhali po lesích a dělali různé divnoty. Nakonec je z toho alternativnější klip, než děláme normálně, ale za nás je to přesně to, co Skvrny od vína potřebovaly,“ uzavírají Brixtn.

Kapela už nějakou dobu pracuje na nové desce, kterou plánují pustit do světa příští rok. Mimo nahrávání mají v plánu koncertovat. „Letos na jaře jsme si odzkoušeli pár samostatných klubových koncertů s našima kámošema Trocha Klidu. Fungovalo to skvěle, takže bychom to rádi zopakovali teď na podzim ve větším měřítku.“ První vlaštovkou bude koncert 5. října v 15 Minut Music Clubu v Olomouci, kde Matěj se Štěpánem studují vysokou.