Menu Zavřeno

DeeThane vydává už své druhé album, které si kompletně produkoval sám. Real One má šanci navázat na předchozí úspěšnou desku ZG.

DeeThane je známý streamer věnující se gamingu, stále silněji se prosazuje jako sólový interpret. To nyní potvrzuje originální, kompletně autorskou deskou, nazvanou Real One, která obsahuje celkem deset skladeb. „Kdybych měl vybrat dva nejzásadnější songy na albu, byla by to skladba Příběhy lásky a Kintsugi. První zmíněný song je o mým kamarádovi. Ten byl neskutečně zamilovaný do slečny, která si kladla stále náročnější požadavky na něj. Drahý dárky, drahý bydlení, skončilo to rozchodem. Vzpamatoval se a našel holku, která mu řekla: „Je mi jedno, kde budeme, hlavně když tam budeme spolu“. Kintsugi v japonské kultuře představuje umění, kdy rozbité předměty získávají vzácnou hodnotu. Například váza, ke které je určitý vztah, pokud spadne a rozbije se, opraví se a její šrámy se vyplní zlatem. Je to vlastně metafora směrem k lidem „i to, co je rozbitý, může být krásný. Kintsugi je písní, která pohladí i rozbitou duši,“ vysvětluje DeeThane.

Jak DeeThane sám přiznává, od předchozího alba ZG je teď o dost klidnější v rámci svojí tvorby. „Když člověk dělá debutovou desku, občas narazí na věci, na které není připravený. U druhého alba ale už ví. Proto jsem si celý proces víc užil, víc jsem si se vším vyhrál a uspořenou energii investoval do natočení dokumentu k písničkám.“