Menu Zavřeno

DeeThane vydává nové album RESPAWN za nalezené harmonie

Streamer a hudební interpret DeeThane měl jaro strávit koncertováním, situace se však vyvinula jinak a Real One Tour bylo zrušeno. Nastřádanou energii DeeThane investoval do další tvorby, a tak vzniklo jeho třetí album RESPAWN, které vyšlo 25. října.

RESPAWN značí zkušenost. V herním světě to znamená umřít a znovu se narodit. „Ve hrách totiž neexistuje nic, jako že selžeš a končíš. Naopak, když selžeš, narodíš se znovu, zkusíš to znovu, vymyslíš, jak na to jít jinak, jak být lépe připraven.“Vysvětluje DeeThane myšlenku, se kterou při tvorbě desky pracoval. Aby mohl být člověk šťastný, musí se naučit pro něco zemřít. „Bojoval jsem za harmonii ve svém životě, kde se mi dějí věci dobré i věci zlé a obě možnosti jsou naprosto v pořádku. Trvalo to dlouho, ale věřím tomu, že poslední dva roky jsem dosáhl přesně té harmonie, kterou jsem tak dlouho cílevědomě chtěl.“Popisuje.

Album o osmi skladbách vznikalo ve studiu Unbeatable Records pod vedením producentů Codyho Sevena a Jakylla. „Sešli jsme se ve studiu, kluci nahodili beat, trochu jsme si do toho zajamovali, já jsem většinou zkusil nějaký freestyle. Hodně často kluci slyšeli, jestli na mě ten beat “dýchá” nebo ne. Pokud ano, znamenalo to, že jsem v tom slyšel nějaký příběh, pointu, myšlenku. Takto vznikl třeba Nikotin.“ Vzpomíná na vznik alba DeeThane.

Feat jako takový na desce RESPAWN nenajdeme, ale objevuje se na ní několik hostů. „V písni Popel a pláč máme živé bicí od Michala Macha a elektrickou kytaru od Karola Komendy. V písni Margaret dopomáhá francouzská zpěvačka žijící v Praze Isla Sonata a v akustické verzi Nikotin hraje na kytaru Matouš Rohovský.“

Do konce roku bude DeeThane pracovat na dalších hudebních projektech a o Vánocích opět uskuteční charitativní sbírku. Na jaře se pak vydá na turné.