Menu Zavřeno

DONY X DAVEE přivezli kus Kalifornie v albu Hollywood

Dvojice DONY X DAVEE spolupracuje už od roku 2017 a nyní vydává první společnou desku s názvem Hollywood. Ke stejnojmennému singlu navíc představuje pilotní klip natáčený na několika lokacích v Los Angeles, a to včetně slavného Hollywood Sign.

Jak už název Hollywood napovídá, první počin českého projektu DONY X DAVEE ovlivnila jejich návštěva Los Angeles v roce 2018, od té doby se také staly pro dvojici zásadní události popsané v textech. „Člověk z těch míst odjíždí s energií a plný inspirace, která je pro hudbu důležitá. Jak  říkám, duší jsem Kaliforňan a je mi tam nejlíp.“ Popisuje Davee.

Na desce o osmi skladbách dvojice zúročila svou všestrannost a cit pro hudbu. „Album je žánrově velmi rozmanité – najdete na něm prvky od klasického rapu, přes dnešní moderní, spíše melodický rap až ke klasickým vokálům,“ vysvětluje Dony. Objevují se tu jak rychlejší taneční tracky, tak klidnější písně s kytarou. Hudebně měl album na starosti producent Majka Spirita Abe z H16. Hostem je slovenský rapper Adiss. Celkově deska na po sluchače přenáší poziviní kalifornský vibe.

Ten září především z pilotního videoklipu k tracku Hollywood. „S natáčením klipu nám pomáhala naše mateřská společnost Syr Gabriel Planet, která se nám stará o zázemí a výrazně nám pomáhá s uskutečňováním našich nápadů. Byla to asi nejnáročnější záležitost, jak po finanční stránce, tak i po fyzické a psychické. S celým štábem, skládajícím se asi z 13 lidí, jsme přijeli do Los Angeles a projížděli různé lokace. Jednou z nejhezčích bylo místo nad Hollywood Sign,“ popisuje natáčení klipu Dony.

„Udělat album je dřina a rádi si to v tomhle roce zopakujeme. Dále samozřejmě plánujeme jezdit koncerty a festivaly. To je nejlepší výměna energie s fanoušky,“ vysvětluje Davee. V nejbližších týdnech plánují vydání dalšího videoklipu, rovněž z Kalifornie. 

Davee, vlastním jménem David Bísek, byl v roce 2012 účastníkem Hlasu Československa, kde působil v týmu Dary Rolins. Po účasti v soutěži začal spolupracovat s Benem Cristovao a kanadskou produkcí The Glowsticks. S Markem Donátem alias Donym se seznámili, když přišel na casting do jednoho z Daveeho klipů. „Dony si jen tak sám pro sebe rapoval nějakou písničku  a mě to dost zaujalo. Vůbec jsem netušil co v něm je, ale je pravda, že jsme se znali krátce. Řekl jsem mu, že mu pošlu jeden z beatu, které jsem měl v šuplíku. On mi poslal ukázku a tak jsme šli do studia, kde vznikl první singl. Od té doby fungujeme. Legrační je, že nakonec ten track ke klipu, v kterém měl hrát jsme udělali spolu.“ Popisuje Davee začátek jejich spolupráce.