Menu Zavřeno

Zpěvačka Elly vydává klip People, píseň má ambice stát se dalším hitem

Křehká, ale zároveň suverénní a sebevědomá. Taková je popová píseň People zpěvačky Elly, která odkrývá citlivá témata a ukazuje, že je vše možné překonat. Píseň vznikla už před několika lety, nyní jí vdechli nový život Production Lovers.

Elly, vlastním jménem Eliška Tunková si hudbu i text písně napsala sama v době, kdy procházela nelehkým obdobím. Při studiu na konzervatoři čelila urážkám, což se projevilo na jejím sebevědomí. „Psaní People mi pomohlo vystoupit z komfortní zóny a překonat strach z ponížení. Byla to pro mě taková forma terapie,“ vysvětluje Elly.

Videoklip, který podtrhuje ženskost, je pro Elly výjimečný také proto, že se natáčel v jejím rodném městě na zámku a v opuštěných lázních Bílina. „Tam, kde jsem běhala jako malá, jsem teď stála před kamerou a plnila si svůj sen. Je to krásný pocit a z výsledku mám ohromnou radost,“ popisuje. Režie vizuálu se ujal Tomáš Holzknecht. Po zvukové stránce má píseň na svědomí pražské trio Production Lovers ve složení Michal Jiráň, Adam Albrecht and Šimon Martínek.

Elly zaznamenala největší úspěch s předešlým singlem Are You There, který boduje napříč rozhlasovými stanicemi od Radiožurnálu po Evropu 2, kde opakovaně vyhrával Music Chart. Před nedávnem zpěvačka svým vystoupením na pražském Majálesu podpořila iniciativu Fuck Cancer, která rozšiřuje povědomí o rakovině mladistvých. Na léto plánuje další koncerty.