Menu Zavřeno

Kapela Fast Food Orchestra dnes vydává nové album Vezmu tě s sebou

Hudební skupina Fast Food Orchestra vydává v pořadí již deváté studiové album s názvem Vezmu tě s sebou. Album vychází 11. 12. a bude se jednat o druhou desku, kterou skupina nahrála v českém jazyce. Fanoušci se mohou těšit na celkem 11 nových skladeb, ale také na online koncert, na kterém skupina album pokřtí. Křest se uskuteční 17.12. Album vychází u vydavatelství Championship Music. 

Podle členů skupiny ma album jasný koncept a tím je cesta ve všech podobách. Ať už fyzická, nebo i ta životní. Cesta se na desce objevuje v podstatě v každé písničce. Je to i určitá symbolika toho, co teď jsme, kam jsem dozráli a kde se cítíme dobře,” říká o albu Filip Vondrášek aka Fido, frontman Fast Food Orchestra. Několik skladeb z nového alba má svůj původ z podniknutých cest samotného Fida. Například titulní singl alba má své počátky při jamování na střeše domu v Senegalu. Píseň Pláže zase vznikla ve vesnici Montanita v Ekvádoru. 

“Je to devátá deska, ale jistou optikou ji považujeme za druhou. Je to totiž druhá kompletní deska v češtině a zároveň druhá deska od zásadních změn v kapele. Tedy stabilnější sestava, nově příchozí kytarista Vivo a saxofonista a harmonikář Bořek.  S nimi i nová energie! Vezmu Tě s sebou chce navázat na čtvrtou desku Urban Menu, kdy kapela byla v nejlepší kondici a všechno jelo jako po másle (veganském), hudba byla bezprostřední. Druhá deska u kapel bývá tou nejlepší, takže co dodat?,” dodává s úsměvem Filip Vondrášek. 

S albem vychází také lyric video ke skladbě Prostěradlo.