Menu Zavřeno

Díky hudebnici Giudi znají české Jezinky po celém světě, dává jim druhý život remixem

Giudi byla se svou skladbou Jezinky zařazena do národního kola Eurovize 2022. Netradiční acapella přístup a originální vizuální koncept jí přinesl pozornost hudebních fanoušků po celém světě. Nyní představuje remix této skladby, o ten se postaral italský producent Giacomo Greco.

Giudi se rozhodla jít do světového hudebního formátu Eurovize s netradičním hudebním přístupem acapella. Originální a promyšlený vizuální koncept, který pracoval s contemporary performance a zároveň se opíral o českou mytologii a spiritualitu, zaujal zahraniční posluchače obrovskou měrou. Dokonce natolik, že světovými médii prošly články a odhady, které označovaly skladbu Jezinky jako favorita na vítězství finále Eurovize 2022 a vnímali ji jako velkou naději pro zápis České republiky do mapy světové hudební historie. Na Twitteru se začaly zakládat fan cluby Jezinek a Jezinkátorů. Ti jsou dodnes velmi aktivní a šíří myšlenku a poselství této skladby dál.

Jezinky zařadilo do playlistu mnoho amerických rozhlasových stanic, a to včetně legendárního KCRW v Kalifornii, WHCY New Jersey a celosvětové KFM South Africa.

“Jezinky v sobě mají ukryté důležité sdělení. Mají hloubku, přesah a jelikož je původní verze skladby vytvořena pouze pomoci vokálu, dají se velmi hravě ohýbat. Už jsem vytvořila několik verzí, a právě na jedné z nich jsem pracovala s jihoitalským producentem Giacomo Greco z kapely INUDE. Natočila jsem k ní s JaCobrou i velmi autentický videoklip, který volně navazuje na prvotní koncept a snovou atmosféru Jezinek,“ vysvětluje k aktuálnímu dílu Giudi.

“Pro tento videoklip jsme zvolili metaforu Jezinek zasazenou více v realitě. Jak můžeme pracovat s emocemi, které si neseme od minulých generací, a to pomocí rituálů a všedních věcí. Při nich rozjímáme a odevzdáváme své myšlenky přítomnému okamžiku,“ dodává za vizuální stránku skladby JaCobra.

Giudi momentálně dokončuje svou debutovou desku. V nejbližší době ji lze zastihnout na Zlin Design Weeku, kde bude její vystoupení součástí jedné z přehlídek. Skladbu Jezinky bude prezentovat v květnu v italské národní televizi Rai2.