Menu Zavřeno

Žánrově fluidní Giudi vydává nový singl NoBody

Po předchozím doslova snovém, synťákovém singlu Sleeping Boy, přichází Giudi s čistým trip-hopem s lo-fi až soundtrackovým zvukem, postaveným na smyčcovém kvartetu v čele s Marií Hasoňovou – v nové písni NoBody. Hudební podklad produkovala Giudi. K singlu je vytvořeno speciální video, plné autentických záběrů poodhalujících reálné lidské tělo bez zkrášlujících filtrů či make-upu.  Statement zní jasně – #realness.

“S touto skladbou chci navodit intimní náladu s velkou dávkou sebereflexe. Text má dvojí význam: „nikdo není doma“ – ve smyslu, že naše tělo je pouze nádoba/skořápka, ve které dočasně kotvíme, ale naše skutečná identita náleží jinému místu, jinému „domovu“. V tomto případě se díváme do svého nitra. Na rozdíl přesmyčka „žádné tělo není doma“ znamená přijímat vaše fyzické lo takové, jaké je a se všemi jeho nedokonalostmi.

Existuje pouze vaš
e duše, vše ostatní je irelevantní a proměnlivé, je dobré udržovat své fyzické tělo ve zdraví, ale přemíra pozornosti a snaha o dodržování normalizačních beauty trendů je ztráta času,“ vysvětluje Giudi.

NoBody je o procesu přijímaní sebe, o sebeuvědomění a následném posunutí vědomí do vyšší úrovně. Tento proces není pro každého samozřejmý a už vůbec není jednoduchý. Je velmi těžké odhalit nahou kůži, odkrýt naše tajemství, která schováváme pod vrstvou barev a nechat ostatní vidět naše nedokonalosti a tím ukázat naši křehkost. Způsobů, jakými vnímáme sami sebe je mnoho a je to neustálý proces. „Já mám momentálně dost dokonalého a naleštěného beauty světa, a tak jsem se rozhodla tu rovinu posunout dál a ukázat i moje nedokonalosti, které jsou v podstatě dokonalé a utváří mou osobnost. Nechala jsem si natočit suchou pokožku, moje zavodněné a nateklé nohy, akné a celulitidu. Je to pro mě určitý zlom v přijímání sama sebe a vnímání svého těla jakožto objektu či nepopsaného plátna, se kterým bych chtěla více experimentovat,“ říká Giudi.

Art directorem a iniciátorem nového videa je mladý umělec Jakub Ra. Spoluzakladatel a vedoucí agentury New Aliens Agency. Jakub Ra říká: „Pro mě je toto video tou nejlepší spoluprací, jakou si umím představit. Jsme spolu s Giudi zvyklí pracovat, takže video bylo natočeno za jeden den a 70 % bylo upraveno ještě v tu samou noc! Byla to velmi intenzivní práce. Miluji, když jsou věci tvořeny na základě intuice, protože je v nich zachována spousta energie, zábavy a magie! “