Menu Zavřeno

Zpěvačka Giudi představuje singlem Jezinky světu svůj pohled na tajemnou českou mytologii

Současná elektronická hudba s nádechem spirituality. Tak by se dala popsat tvorba české zpěvačky Giudi, jejíž skladby v posledních letech hraje stále více rádií po celém světě. Novým singlem Jezinky se rozhodla reprezentovat Českou republiku s netradičním mytologickým konceptem. Singl je také unikátní tím, že je nahraný acapella, to znamená není v něm použitý žádný hudební nástroj, pouze čisté vokály. Vznikla tak nejenom silná, ale také pravdivá a intimní zpověď.

Jezinky jsou divoženy z našich chmurných krajů. Jsou to mýtická stvoření, která svádějí lidi, aby se s nimi ztratili v lese. Jde o metaforu která ma představovat naše strachy a obavy: ,,Jsme ztraceni v informacích, dezinformacích, nejistotách a návodech na to, jak žít a co si myslet. Každého člověka ovládají všelijaké strachy, je to zakořeněné hluboko v naši přirozenosti a instinktu přežití. Ale každý z nás své strachy může pojmenovat a může se s nimi naučit pracovat tak, aby neovládali oni nás,“ vysvětluje Giudi k tématu skladby.

K singlu, který je nazpívaný v angličtině, natočila Giudi se svým týmem i videoklip: „Ve videoklipu jako jedna z Jezinek lákám diváky do lesa magie, aby si se mnou šli zahrát hru. Ta spočívá v tom proniknout hluboko do svého nitra. Do své pravdy a imaginace, kde můžeme prožít a následně zpracovat různé emoce a traumata. Moje interpretace Jezinek má tak pomoci se od našich úzkostí osvobodit. Je to takový sebe léčebný proces.”

Pro aktuální klip se Giudi rozhodla propojit s lokální značkou Overall Office, která je v souladu s myšlenkou udržitelnosti a pozitivním příkladem na české scéně v podpoře diverzity. Těm dala zpěvačka k využití a novému nádechu svatební oblek svého manžela. Outfit podporuje post apokalyptický vizuál a také je další rovinou metafory k transformování věcí z minulosti tak, aby nám pomohly v budoucnosti.
Giudi ráda spolupracuje s různými módními návrháři a umělci z celého světa. Pro outfit ke klipu Icarus se spojila s italskou umělkyní HYDRA, nebo byla oslovena společností s digitální módou DRESSX z Los Angeles.

Režie nového videoklipu se ujal*a JaCobra, se kterým Giudi spolupracovala už na videoklipech Icarus, Visions a Nobody. Skvělá kamerová práce je pod záštitou Jana Moravce, a technické podpory Los Rentalos. S castingem pomohla New Aliens Agency, se kterou Giudi také již dlouhodobě spolupracuje. Mezi interiérovými lokacemi můžete vidět oblíbený prostor Máj 4. patro v centru Prahy a sídlo společnosti O2 Czech Republic ve Vyskočilově ulici.