Menu Zavřeno

Karelll vystudoval songwriting na prestižní londýnské hudební škole BIMM Institute, kterou absolvovala také například zpěvačka Lenny. Loni se jako první Čech zúčastnil mezinárodního showcase festivalu MUSEXPO v Los Angeles. Nyní vydává svoje první EP On My Own o čtyřech písních. Mezi nimi je i nedávno vydaný singl Waves, který aktuálně rotuje v tuzemských rádiích. 

Jeho songy nejsou o prvoplánově podbízivých melodiích a anglických textech bez významu. „Je pro mě důležité, aby to nebyla nuda a aby bylo EP nějakým způsobem rozmanité. Přitom by ale mělo mít stejný zvuk. Přišlo mi, že tyhle čtyři písničky jsou i tematicky každá úplně jiná, ale pořád je poznat, že jsem to já,“ popisuje nové EP Karelll. Nápady sbírá podle svých slov celkem obyčejně, nejčastěji během řízení auta. „Inspiraci potřebuju hlavně proto, abych věděl, o čem vlastně psát. Samotné psaní je pro mě spíš dosazování do skládanky,“ dodává.

Název On My Own zvolil Karelll také proto, že celé EP připravil sám:„Trošku jsem zápasil s tím, jak EP pojmenovat. Vzhledem k tomu, že písničky nespojuje žádné konkrétní téma, tak to nebylo úplně jednoduché. Pak jsem si uvědomil, že by se to prostě mělo jmenovat On My Own. Za prvé to byl název singlu, který všechno tak nějak odstartoval a za druhé to dává smysl celkově, protože jsem na tomhle EP dělal v podstatě od začátku do konce sám. Občas to nebylo jednoduché, třeba na The Same Stars jsem dělal průběžně rok a půl a udělal asi devět verzí, než se mi konečně povedla taková, se kterou jsem spokojený.“ Nové EP On My Own vychází u vydavatelství Championship Music.

Kromě vlastní hudby Karelll produkuje a skládá písně také pro další umělce. V plánu má natáčení videoklipu k singlu They Let Us Down z vydaného EP.