Menu Zavřeno

Karol Komenda se v klipu Back in Time musel naučit hrát a zpívat pozpátku

Kytarista a zpěvák Karol Komenda vydává se svým projektem Karol Komenda Group píseň Back in Time i s videoklipem. Téma skladby je založené na milenecké nostalgii. Kvůli ní je po rozchodu těžké nechat toho druhého jít.

Název Back in Time dal vzniknout i nápadu natočit některé scény pozpátku a v postprodukci je pak otočit zpět. Karol se tak musel naučit opačný pohyb úst u zpěvu a kapela zase pohyby při hře na nástroje. Ústředním motivem klipu je kapela, scéna s ní je prokládaná záběry Karola a tajemné dívky v Praze.

Autorem hudby i textu je Karol, o mix se postaral Rony Janeček (Pidgeon Records) a o master pak v Londýně Nick Watson z Fluid Mastering. „Zvukově jsem se chtěli přiblížit osmdesátkám a devadesátkám, kdy jsem vyrůstal a po hudební stránce je mám nejradši,“ komentuje Karol. Klip natočil Jan Lichtenberg.

Premiéra proběhla ve čtvrtek 2. 6. ve Výčepu Kabelovna, kde kapela i živě zahrála.

Projekt Karol Komenda Group tvoří tři zkušení hudebníci. Karol Komenda vystupuje s Benem Cristovao, Jakub Nývlt za bicími hraje s kapelou Sto Zvířat a Samuel Barcík zase s Terezou Maškovou nebo Hard to Frame. Kapela aktuálně připravuje druhé EP.