Menu Zavřeno

Žena je bolest i útěcha, deklarují KOFE-IN ve svém novém singlu Troja

Kapela KOFE-IN vydává nový singl Troja, který je podle jejich slov klasickou rockovou vypalovačkou. Skladba je předzvěstí nového alba, které má brzy vyjít. Vydání songu doprovází i jeho videoklip.

Text skladby zobrazuje vztah muže a ženy jako univerzální lidský příběh, který je totožný napříč generacemi. Spojuje minulost i budoucnost. “Žena je bolest i útěcha mužského údělu. Osudový článek života mužů, žena je nezbytná pro počátek i konec,” vysvětluje textovou vizi skladby Jan Kunze, frontman kapely KOFE-IN.

Ke skladbě vznikl i videoklip, který natočil režisér Radim Kaller se svým týmem. S kapelou už natočil dva předchozí klipy, a to k singlům Bouře a Víme kudy. “Tentokrát jsme si řekli, že bychom v něm rádi představili naši rockovější stránku. Tak, jak ji znají fanoušci z koncertů,” dodává Petr Kunze, kytarista kapely. Koncept klipu je postavený především na hrající kapele. Objevuje se v něm i žena, její role koresponduje se základním tématem písně.

Kapela KOFE-IN má v plánu vydat svoje už páté studiové album. Jeho producentem bude zkušený Armin Effenberger. KOFE-IN na nové desce nemá ambice exhibovat, soustředí se na přesné zachycení povahy a nálady jednotlivých písní. V textech jde cítit zkušenost, filozofování nad smyslem život, i rocková přímočarost.

Deska vyjde po delší pauze, tu kapela vyplnila koncerty na festivalech. Za singl Bouře z předchozího alba získali ocenění na předávání kulturních cen Jantar. Frontman Jan Kunze také vydal v tomto mezidobí svoji už třetí básnickou sbírku s názvem Monstre Charmant a nahrál také desku Divoké kvítí, a to se svou druhou kapelou Munroe.

Autorem fotografií Viktor Karvanszki.