Menu Zavřeno

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí na vinylu. Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let

Nový vinyl jsou vlastně dvě desky v jedné. Na jedné straně je debutové album Munroe s názvem Z čistého nebe, které produkoval Karel Buriánek (Sunshine, FVTVRE). Na druhé pak nové album Divoké kvítí. To navíc uvádí dvojice singlem Vlčí menuet, jehož lip  je jako „Béla Lugosi na tripu uprostřed rašeliňišť a bažin jesenických Sudet“.

Videoklip je inspirovaný horory z padesátých let: “Především Edem Woodem, to byl opravdový hollywoodský outsider, ale stejně to nikdy nevzdal! Chtěli jsme natočit to, co vychází z naší oblíbené černobílé estetiky a současně něco, co je prostě úplně jinde, než většina dnešních klipů. Trochu Béla Lugosi na tripu uprostřed rašeliňišť 
a bažin jesenických Sudet. Taky je tam inspirace naším oblíbeným Davidem Lynchem a jeho naprosto nečekanými scénáristickými zvraty,” vysvětluje podrobně Jan Kunze.

Samotné album vzniklo z velké části právě v Jeseníkách, kde kapela čerpá inspiraci jak pro vizuál tak pro hudbu. “Na Divokém kvítí jsme se pokusili zachovat to, co je pro naši hudbu typické, a to je minimalismus, řezavé kytary a výrazná rytmika, která každé písni z desky udává specifický charakter. Opět jsme experimentovali s hudbou i texty, ale tentokrát jsme šli více po významu každé písně a po její atmosféře“doplňuje Vladimír Jaške. Kapela na desce mimo jiné spolupracovala s vyhlášeným českým bubeníkem Romanem Víchou.

Většina hudby dnes vychází na digitálních platformách, často bez fyzického nosiče v podobě CD nebo vinylu. Munroe se ale rozhodli jít svojí cestou a vytvořili originální nosič, který lze nazvat uměleckým artefaktem. “Vinyl je krásná věc, kterou si člověk může klidně jen vystavit na polici. Dýchá hudbou a její historií. Navíc je to exkluzivní záležitost a když člověk někomu věnuje vinyl, má to svou váhu. Chceme ho pro lidi, kterých si vážíme a máme rádi,” dodávají oba členové.

Určitě stojí za pozornost také to, že si v minulém roce Munroe vybrala společnost High Lite Touring, která zajišťuje svou technikou ty největší koncerty v České republice. Ze spojení s nimi vznikl unikátní live záznam Munroe High Lite Basement. “Jde bez nadsázky o to nejzajímavější, co tady v době covidu vzniklo. Každá naše píseň má svůj originální light design a celkově je výsledek unikátní právě díky profíkům z High Lite,” zvou na zhlédnutí záznamu Munroe.