Menu Zavřeno

Aleš Háma dnes vydává své nové album Jaké by to bylo…, stejnojmenný úvodní singl nahrál s Danielou Písařovicovou

Nová deska Aleše Hámy přichází 10 let od té předchozí debutové. Produkoval ji kytarista Norbi Kovács, z dalších hostů zmiňme moderátorky Dagmar Honsovou a Danielu Písařovicovou. Album má celkem 13 skladeb. Vychází opět u Championship Music. 

Psaní písniček je pro Aleše Hámu odpočinkem od hraní a moderování. Až v minulém roce byl čas se albu věnovat intenzivně a v letošním roce ho dokončit. “Dělal jsem loni pořádek v pracovně a objevil tu první desku. Říkal jsem si, že vlastně teď, když se nemůže hrát a zpívat, je prostor na dvojku. Tak jsem se do toho prostě pustil,” vysvětluje jednoduše ke vzniku nahrávky Aleš Háma. Na desce jsou skladby, které jsou starší, ale zároveň písně nové, nebo ty, které byly dlouho rozepsané a během posledního roku byl konečně čas na to, je dokončit. 

Producentem alba je kytarista Norbi Kovács, který je známý i jako člen kapely Ivana Hlase. Bicí nahrál Jiří Zelí ZelenkaOlin Nejezchleba violoncello. Kamarádi Aleše Hámy Petr Vondráček a Petr Berki se postalrali klávesy. Vokály nazpívala Kateřina Svobodová. V prvním singlu s názvem Jaké by to bylo navíc překvapí moderátorka Danielu Písařovicovou“Dlouho jsem přemýšlel, s kým tenhle duet nazpívat. Hledal jsem co nejpřirozenější hlas bez pěveckých manýr a proto jsem si vzpomněl na Danielu. Jsme dobří letití kamarádi a zároveň se o ní málo ví, jak moc dobře a ráda zpívá. Ve studiu jsme to spolu nejprve zkusili a musím říct, že nám to sedlo skvěle,” pěje Aleš Háma chválu na populární moderátorku. V závěru písně Meteorologická určitě poznáte hlas moderátorky Dagmar Honsové

Master předchozího alba Plesová sezóna probíhal v ikonických studiích Abbey Road v Londýně, tentokrát však zůstal mastering v českých rukách. “Za těch deset let se to u nás neskutečně technologicky posunulo. Nebyl důvod posílat písničky za hranice,” vysvětluje Aleš Háma. 

Obal alba navazuje na předchozí desku, nechybí žluté kačenky, které ozvláštňují černobílou fotku. Její autorkou je Lenka Hatašová. “Fotili jsme za slunného dubnového dne v rybníku Vrah. Voda měla 10 stupnů, takže i když jsem měl pod mým svatebním smokingem neopren, byla mi po dvou hodinách už docela zima. Ale to trápení se vyplatilo!,” vzpomíná s úsměvem Aleš Háma. 

Album Jaké by to bylo… vychází oficiálně 30. května  2021, a to prostřednictvím digitální distribuce a cd nosičů.

Album k poslechu zde: https://open.spotify.com/album/5h918q9YbXQmCQclUA4Cbm?si=G_of_oc1SnSYTvQiRbkU_Q