Menu Zavřeno

Dolls in the Factory polemizují nad existencí Boha v klipu Seven Parts of the Rain

Poprocková kapela Dolls in the Factory vydává videoklip k dalšímu singlu z březnového EP Phoenix. Klip Seven Parts of the Rain vypráví o osudech tří lidí, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, ale najdou v sobě sílu bojovat s nepřízní osudu.

Píseň je volně inspirovaná knihou Chatrč od spisovatele Williama Paula Younga. Z té vyplývá také to, že Bůh tady není proto, aby dělal zázraky a řešil za nás problémy, ale proto, aby nám ukazoval cestu. Námět videoklipu vznikl na společném brainstormingu režiséra Ondřeje Kudyna s kapelou. 

Natáčelo se na několika místech v Praze a také na lomu Homolák. Ve videoklipu si zahrála herečka Anna Stropnická a Cyril Hodek.

V současné době Dolls in the Factory intenzivně pracují na novém albu a chystají pro své fanoušky překvapení. „Oslovil nás jeden mladý nadějný herec a režisér, jehož jméno nechceme zatím prozrazovat, takže to vypadá, že do konce roku vyjde ještě jeden klip k EP Phoenix a to na píseň Never Let it Break You Down.“ Komentuje za kapelu basák Martin Velička.

BIO – DOLLS IN THE FACTORY:
Čtveřice Dolls in the Factory z Frýdku-Místku funguje od roku 2011. Vydala EP Hurricane (2012) a album Statues (2013). Jejich píseň Believe zazněla ve filmu Křídla Vánoc (2013) v hlavní roli s Richardem Krajčem, se songem Change the World se zase Dolls in the Factory dostali do čela hitparády populárního rádia RockZone. Na počátku v sestavě figuroval i Mirai Navrátil, který se o tři roky později vydal jinou cestou. Po dalších personálních změnách se kapela v roce 2018 ustálila v následujícím složení: Vojtěch Václav Švanda (zpěv), Martin Velička (basová kytara), Ondřej Pavelka (kytara, doprovodné vokály) a Daniel Burek (bicí). V této nové sestavě mají na svém kontě čtyřpísňové EP Phoenix (2021). První singl z tohoto EP, Stop for a Minute nasbíral na YT přes 400 tisíc zhlédnutí a mimo jiné se držel celých 5 týdnů na prvních třech místech hitparády Óčko chart.