Menu Zavřeno

Dolls in the Factory se vracejí s upírským videoklipem Stop for a Minute. Jde o první song z připravovaného EP

Pop-rocková kapela Dolls in the Factory se po delší odmlce vrací s videoklipem. Jeho děj nás přenese do malebného prostředí empírového zámku Kačina. Tam se odehrává netradiční příběh o komplikované lásce, která bude stát život. Stop for a Minute je prvním zveřejněným singlem z chystaného EP Phoenix.

Song Stop for a Minute je osobní zpovědí zamilovaného člověka, je plný metafor a asociací. „Nechceme podrobně popisovat, o čem píseň je, budeme rádi, když si v ní každý najde to své,“dodává Martin Velička, který v kapele hraje na baskytaru, píše texty a produkuje skladby.
 
Režie klipu se ujal Ondřej Urbanec (ten má na kontě spolupráci například s Adamem Mišíkem, Silver Spoons nebo Rytmusem). V příběhu pracoval s lehkým barokním šmrncem a pro dějovou linku zároveň použil metaforicky zastavení času. Natáčení probíhalo na zámku Kačina u Kutné Hory a v jeho okolí. „Byla to jednodenní intenzivní mise, natáčeli jsme od brzkého rána do pozdního večera. Režisér Ondra měl všechno skvěle připravené, a tak nás systematicky mořil až do úplného zbytku našich sil,“vzpomínají se smíchem Dolls in the Factory. „Zároveň to byla jedna velká jízda a zábava!“
 
Koncem února kapela plánuje vydání zmiňovaného EP Phoenix a v dubnu další videoklip k jedné z jeho písní. Do konce roku by rádi vydali ještě plnohodnotné album, na kterém teď pracují. Jakmile to vládní nařízení dovolí, bude kapela zase koncertovat.

BIO – DOLLS IN THE FACTORY:
Čtveřice Dolls in the Factory z Frýdku-Místku není na tuzemské hudební scéně nováčkem.  Za svoje působení vydala EP Hurricane (2012) a album Statues (2013). Píseň Believe zazněla ve filmu Křídla Vánoc (2013) a se songem Change the World se Dolls in the Factory dostali do čela hitparády rádia RockZone. Historie kapely sahá do roku 2011, kdy v sestavě figuroval tehdy i Mirai Navrátil, který se o tři roky později vydal jinou cestou. Po dalších personálních změnách se kapela v roce 2018 ustálila v následujícím složení: Vojtěch Václav Švanda (zpěv), Martin Velička (basová kytara), Ondřej Pavelka (kytara, doprovodné vokály) a Daniel Burek (bicí).