Menu Zavřeno

Dolls in the Factory vydali EP Phoenix. Jeho název symbolizuje znovuzrození kapely

Poprocková kapela Dolls in the Factory vydává čtyřpísňové EP Phoenix. Obsahuje už dříve vydaný singl Stop for a Minute, jeho videoklip slaví úspěch na YouTube, kde nedávno překonal skvělých  100 000 zhlédnutí. 

Bájný pták Fénix zemře spálením sebe samého a ze svého popela se opět narodí. Tohle přirovnání bere na sebe i kapela Dolls in the Factory, popisuje tak období, kdy sestavu v roce 2014 opustil Mirai Navrátil. Po sedmi letech stojí kapela na novém začátku, jejich znovuzrození symbolizuje právě nahrávka Phoenix. „Kdekdo nám předpovídal konec, když nás opustil původní zpěvák, ale my jsme znovu vstali z popela a tady nás máte ,“ vysvětluje za kapelu význam názvu Phoenix Martin Velička.

Dolls in the Factory na EP pracovali s přestávkami necelý rok, všechny songy jsou v angličtině. O texty se postaral baskytarista Martin Velička, zpěvák Vojtěch Václav Švanda a kytarista Ondřej Pavelka, na hudbě se podílela celá kapelní sestava.

V létě vydají Dolls in the Factory videoklip k dalšímu ze songů obsažených na EP, do konce roku plánují vydání plnohodnotného alba. „Moc si přejeme, aby se co nejdříve vrátilo vše do normálu a my mohli představit naše nové skladby lidem na koncertech,“ doufají, stejně jako další hudební interpreti, Dolls in the Factory.