Menu Zavřeno

Kapela FiHa vydá po čtyřech letech nové album, prvním singl Victoria má i s klipem premiéru dnes

Ostravská pop-rocková skupina FiHa vydá koncem listopadu nové album You And Me And Victoria. Už dnes na něj poutá novým singlem Victoria a jeho videoklipem. Album vznikalo kompletně pouze v produkci kapely. 

Několik prvních skladeb bylo nahráno na Music College v Edinburghu. Zde získali možnost využít tamní zázemí díky jednomu z bývalých členů kapely, který zde studoval. Tamní nahrávací proces ale kapelu neuspokojil, proto se nakonec rozhodli pustit do stavby vlastního nahrávacího studia, které vzniklo v původní zkušebně. „Přineslo nám to obrovskou výhodu, protože jsme měli najednou dostatek času. To je luxus, který si kvůli financím ve velkém pronajatém studiu nemůžeme dovolit,“ vysvětluje důvod frontman kapely Filip Rácz. 

Vydání alba avizují prvním singlem Victoria, ke kterému také natočili vizuálně velmi zajímavý a originálně pojatý videoklip. Ten vznikl, stejně jako celá deska, plně v režii členů skupiny. Jak kapela sama s nadsázkou dodává, jde o lehce sexistický song, který je už známý jejich fanouškům, kteří ji měli možnost na koncertech slyšet. „Získáváme si díky ní obvykle tu mužskou část publika, která tam většinou trpí s jejich polovičkami,“směje se Filip. Je Victoria o konkrétní dívce? To kapela nechce prozradit a volí spíše variantu zahalit ji tajemstvím jako správnou Victorii Secret.

Album You And Me And Victoria vychází oficiálně u Championship Music výhradně prostřednictvím digitální distribuce 20. listopadu a obsahovat bude celkem 11 skladeb.