Menu Zavřeno

Kapela Vlny přichází s novým EP, jeho vzniku pomohl Marek Rakovický z LVGNC studios

Debutové eponymní album vyšlo kapele Vlny v roce 2016. Nyní vydávají nové EP Vlak, které nahrávali v bratislavských LVGNC studios. Současná situace jejich cesty na Slovensko zkomplikovala, proto také přichází s EP až nyní. 

Hudba skupiny Vlny je do velké míry inspirovaná životy jednotlivých členů a jejich zážitky. Zrcadlí se v příbězích písní, které jsou podle jejich slov v porovnání s předchozí tvorbou ještě přímočařejší. “Co se týče inspirace, dost nás ovlivnila současná doba. Kdybych vypíchl pár slov z některých písniček: Proč ujíždí nám VLAK? Otevři DVEŘE a svět se změní. OTÁZEK mám vodopád. NAMALUJ mi smích a v dálce plameny, ať víme, jakým směrem jít. Je to ve všech,” říká Karel Kolčava, zpěvák kapely Vlny. 
 
S novým EP vychází i videoklip ke skladbě Vlak, jedná se o animovaný počin, kterého se ujali dva skvělí animátoři – Lucia Jančárová a Ivan Štrobl. Bývá obvyklé, že kapela sdělí k příběhu klipu svou vizi, Vlny ale nechali tvůrcům volnou ruku a nechali výsledek na jejich uměleckém cítění. “Když nám poslali první skicy, bylo vymalováno. I když nemáme rozpočty na takové klipy, jaké mají velké kapely, vždycky se snažíme, aby byl výsledek co nejlepší. A bez přehánění si určitě myslíme, že se to Lucii a Ivanovi povedlo,” dodává Karel Kolčava. 
 
Při dotazu na budoucí plány se kapela usmívá a říká to, co většina jejich hudebních kolegů. “Mít plány je momentálně luxus, ale třeba nás to naučí žít ze dne na den a těšit se z malých věcí. Věřím, že se všeobecná situace co nejdřív vrátí do běžných kolejí a my nové písně odehrajeme i na koncertech,”uzavírá Karel Kolčava.