Menu Zavřeno

MEOW! hlásí návrat a představují nový singl Death Sentence

Punk-rocková kapela MEOW! se po dvou letech vrací na scénu se singlem Death Sentence z připravovaného EP, který potěší především fanoušky Rise Against, AFI nebo Mallory Knox.

Píseň Death Sentence se věnuje veganství a právům zvířat, což jsou témata blízká celé kapele už od začátku jejího působení. „Zvířata odsuzujeme k smrti pokaždé, když sáhneme po nějakém živočišném produktu, ať už jde o jídlo nebo spotřební zboží,“ vysvětluje kapely Ondřej Pavlů. „Lhostejnost společnosti k utrpení zvířat a žebříček hodnot, na kterém má konzum a uspokojování našich smyslů vyšší hodnotu než život, nám nejde na rozum,“ dodává.

Singl vznikl ve spolupráci s Amákem a studiem Golden Hive, kde kapela nahrála instrumentální části singlu a producentem Filipem Vlčkem. Ten se na singlu podílel produkčně i zvukově v podobě mixu a masteru nahrávky.

O videoklip se kompletně postaral Michal Jiráň.

Kapela MEOW! se na české hudební scéně pohybuje již od roku 2017 a je složená ze členů skupin Pipes and Pints, P:N:S, Define Me nebo Brixtn. Aktuálně má za sebou několik personálních změn. Za bubny vystřídal Lukáše Vincoura nejmladší člen kapely Čeněk Chleboun (Pam Rabbit, Annabelle) a kytaristu Tomáše Cibora nahradil nejnovější člen Dawe Gates (Annabelle, ex-Brixtn).

Nejbližší koncerty:

  1. 4. Praha, Rock Café
  2. 5. Olomouc, 15 Minut club
  3. 5. Praha, Cross Club
  4. 5. Štěpánov u Olomouce, Štěpfest 2022
  5. 8. Hradec Králové, Limen Overboard 2022