Menu Zavřeno

Nový singl No Brainer od projektu Bull In China, tentokrát ve spolupráci s Mikolášem Růžičkou

No Brainer je název druhého společného singlu projektu Bull In China, za nímž stojí hudební producent a také publicista a moderátor Pavel Kučera a zpěvák pražské indie popové skupiny Piano,jímž je Mikoláš Růžička (mj. ex-Republic Of Two). 

Jejich singl se zvukově pohybuje na pomezí žánrů indie pop a nu disco. „Text písně je o vztahu dvou lidí, kdy jeden má nad tím druhým navrch. Ten druhý to ale bere s humorem a nadhledem, protože ví, že k sobě oba prostě patří. Je to takový běžný banální téma, který mi sedí k tomu chytlavýmu a chytrýmu disco groovu od Bull in China,” říká Mikoláš Růžička, který je autorem textu a vokálních linek skladby.

Pavel Kučera, který je autorem hudby a aranžmá, k tomu dodává: „Díky spolupráci na téhle skladbě jsem si opět potvrdil, že Miki má jeden z nejlepších a nejzajímavějších hlasů, které jsou dnes ke slyšení na české scéně. Nevím u nás o žádném dalším zpěvákovi, jehož zpěv by bez přehánění osciloval mezi Bonem a Georgem Michaelem a přitom to nebyla laciná kopírka. A právě zásluhou jeho hlasu, projevu a vtipného textu ta skladba dostala přesně ten bezstarostný letní nádech, jaký od začátku měla mít.” Singl No Brainer byl ihned po svém vydání nasazen mezi novinky pražského hudebního rádia Expres FM.

Kytary do skladby coby host nahrál Yarda Helešic (ex-Support Lesbiens), o mastering se postaral Lukáš Turza ze Snap Mastering (známý též jako Brooklyn, Juanita Juarez a člen elektronického projektu WLW8). Není přitom bez zajímavosti, že hudebníci se během práce na skladbě ani jednou nepotkali, vše vzniklo na dálku, online. 

Už na podzim loňského spolu Bull In China a Mikoláš Růžička nahráli svůj první společný singl, jímž byla skladba I Long 4 U rovněž s kytarou hostujícího Yardy Helešice. Ta zaznamenala úspěch mimo jiné na zahraničních hudebních blozích (např. australský Acid Stag) a vystoupala až na druhou příčku hitparády Velká sedma Radia 1, v níž se udržela po sedm týdnů. Spolupráce dvojice však ani touto skladbou nekončí a už nyní společně Mikoláš Růžička a Pavel Kučera pracují na dalších skladbách.