Menu Zavřeno

Ostravská kapela Saca vydává videoklip k singlu Only Physically. Zpěvák si v něm zahrál malíře

Rocková čtveřice Saca se po české písni ‘Du dál z poloviny března v novém singlu vrátila k angličtině. Klip je o malíři, který během svojí tvorby namaloval spoustu rozdílných obrazů, skutečnou hodnotu pro něj ale má jenom jeden.

S třetím květnem přichází na svět singl Only Physically. Jde o skladbu vedenou ostřejším kytarovým riffem, melodickými harmoniemi, rytmem, který vás rozhoupe, a refrénem, který vás podle slov kapely pošle rovnou do výšin. Píseň je o tělesném projevu lásky a všemu, co k tomu patří. Text do vizuální příběhové roviny přenesl zlínský režisér Petr Juračka.
 
Juračka a jeho tým obsadili do hlavní role zpěváka kapely Matěje Vašíčka. „Bylo super vidět, že Matěj do své role dal kus sebe a nenechal to pouze na nás. Byl to právě on, kdo povýšil původní představu hlavní postavy – děvkaře – na úroveň člověka, umělce, ztraceného ve svém nitru, ve svých pocitech“, zhodnotil Juračka. Natáčelo se v jihočeském Radeníně, konkrétně v Galerii Sladovna patřící památkáři a restaurátorovi Ivanu Uhlířovi.

O kapele:
Saca [čti saka] je ostravská rocková čtveřice, která občas dostane chuť i na kvalitní pop. Vznikla v roce 2014, tehdy ještě pod názvem Sækədʒəwiːə (čti sakadžavia). V roce 2017 vydali debut s názvem Temporary Thing a o rok později EP se skladbami, které se na něj nevešly. Bez myšlenek na ucelenou kompilaci od té doby vydali pět samostatných skladeb včetně aktuálního singlu Only Physically. Kapela plánuje vydat své druhé album.