Menu Zavřeno

Šermířský mág Alex Choupenitch vydává další singl

Choupenitch je nejlepším českým fleretistou a jedním z nejlepších v Evropě. Vydal se i na pole hudby a o víkendu představil svůj už druhý hudební klip s názvem Tabu. Ten je netradiční svým pojetím, je totiž celý ilustrovaný.

Mladý šermíř se kvůli koronavirové pandemii a následné karanténě musel přemístit domů do Brna z Itálie, kde má trenéra a trénuje. Původně měl na jaře v plánu bojovat o účast na olympijských hrách v Tokiu. Nečekaně množství volného času tak využil k vytvoření druhého singlu a klipu. Připomeňme, že jeho první singl Víme oba vzešel ze spolupráce s DJem Wichem. “Tentokrát jsem si nejprve od běloruského producenta Aleksandrova nechal vytvořit hudbu, kterou jsem otextoval a ve studiu ji nahrál. A protože se v písni objevuje řada metafor, zrodil se v mé hlavě nápad příběh nakreslit,” přiznal Choupenitch. “Nahrávání bylo super, vše šlo rychle a přirozeně, mám rád, když si s někým rozumím hned od začátku, těším se na náš další společný počin,” chválil mladého rappera David Kop, který je podepsaný pod masteringem nového singlu. 

“Na klipu jsem se domluvil s Kristiánem Mensou, mladým ilustrátorem a mimo jiné i výborným tanečníkem breakdance. Zjistil jsem, že dělá zajímavé ilustrace na dvojsmysly a symboly, což je přesně to, co jsem potřeboval k mému textu, který je celý o dvojsmyslech,” prozradil 26letý Choupenitch. “Padli jsme si s Alexem hned do noty, aniž bychom se před tím znali. Vytvořil totiž text plný dvojsmyslů a skrytých významů, s nimiž já pracuji ve své tvorbě. Práce se symboly a dalšími významy je skvělá v tom, že ji pochopí i cizinec, aniž by znal český význam textu. Animace klipu je pro mě novou zkušeností, jsem ale za ní moc rád,” dodává Mensa. “Práce se povedla, ale radši nechci mít přiliš velká očekávání. Každopádně doufám, že si lidi ten song budou k odhalování skrytých významů budou pouštět dokola,” věří Choupenitch.