Menu Zavřeno

Skyline vydávají novou desku Electricity, pokřtí ji 27. srpna v rámci open air koncertu na pražském Výstavišti

Právě dnes vychází nové album Skyline. Jde už o jejich osmou řadovou desku. Na podzim vyrazí na klubové turné k desce.

Na novou desku upozornili v červenci novým singlem Partners In Crime, ke kterému vyšel i videoklip. Album obsahuje celkem jedenáct skladeb. Před časem už vyšly songy Till The Morning Comes a Move On.
Samotná deska je už osmou řadovou v diskografii Skyline. Vychází čtyři roky po albu Jungle, s nímž kapela uspěla v rádiích a získala cenu za Album roku na cenách Žebřík. Desku si členové kapely produkovali opět sami, o mix se postaral opět osvědčený Matouš Godík. Autorem obalu alba je grafický designér Vítek Škop.

“Nové album nám trvalo dát dohromady delší dobu oproti těm předchozím. Všichni toho máme hodně, takže jsme celkem bojovali s časem. Navíc jsme na sebe pořád přísnější, co se týče zvuku, hodně jsme si vyhráli s produkcí, což taky není hned,” vysvětluje Radek Bureš.

Deska se natáčela u Hiffiho v jeho hudební škole EMA Prague, vokály byly nahrávány ve studiu kytaristy Majkího, který má produkční studio Noise Activity. “Nevím proč, ale za mě je to asi naše nejuvolněnější deska. Možná je to tím, že vznikala tak dlouho, kdy se nic nehonilo na poslední chvíli a vybíralo se opravdu jen to, co nám přišlo dobré,” dodává frontman Jacob. “Jsem fakt rád, že po tolika letech v kapele se nám to neomrzelo. Že pořád děláme hudbu tak, aby bavila hlavně nás a nesnažíme se za každou cenu zavděčit ostatním.”

Na podzim mají Skyline v plánu turné, v rámci kterého představí novinku naživo. Křest desky proběhne ve čtvrtek 27. srpna v rámci scény Lucerna Music Bar Open Air. Vstupenky jsou prodejní síti GoOut za 340 Kč

Celé album na Spotify, Deezeru, Apple Music zde.
Celé album na YouTube zde.


Turné Electricity podzim 2020
27. 8. Praha, Lucerna Music Bar Open Air 
18. 9. Hlučín, SCORO Štěrkovna
23. 9. Brno, Studentský Majáles
13. 11. Beroun, Metro 
14. 11. Plzeň, Buena Vista Club
19. 11. Brno,  Fléda
20. 11.  Jihlava, Moment
21. 11. Liberec, Bunkr
5. 12. Pardubice, Žlutý pes
12. 12. Vroutek, Zkušebna 
19. 12.  Vysoké Mýto, Hudba pomáhá, M-klub