Menu Zavřeno

Po evropském tour jdou Skywalker s kůží na trh, vydávají emotivní singl Way Down

Skywalker za sebou mají intenzivní turné po Evropě, dnes vydávají novou skladbu Way Down. Text skladby je o utíkání před problémy a nezdravé závislosti na druhých lidech. Se skladbou jde ven i videoklip.

Skywalker se právě vrátili z evropského turné ještě k minulé desce Late Eternity. To byli bohužel nucení o týden zkrátit kvůli podzimní vlně covidu v Evropě. “I tak jsme ale obrovsky vděční za mezinárodní podporu, které se nám dostalo. V současné době není zahrát si pro plný klub vůbec samozřejmostí a my si všech obrovsky vážíme,” dodává za kapelu frontman Jay Kučera. Na tour navazují vydáním nového singlu Way Down.

K němu Jay Kučera vysvětluje: “Zvukově se snažíme pořád posouvat a dělat zvuk “větší”. Máme ze singlu skvělý pocit, tohle jsme 100% my. Textově se v tomhle songu zaobíráme naivní snahou utéct před problémy, před zklamáním, snahou se skrýt za chladnost a zavřít oči. Je také o tom, jak moc můžeme být závislí na druhých lidech, když máme dojem, že sami všechny tyhle problémy nezvládáme sami.” Way Down je hodně emotivní song, ve kterém jdou kluci s kůží na trh.

Skywalker je čtyřčlenná moderní rocková kapela založená v roce 2011 v Praze. Během prvních pěti let se kapela soustředila na budování jména především na československé moderní rockové a metalové scéně. Zhruba od roku 2016 ale Skywalker úspěšně cestují po celé Evropě se zvučnými jmény jako Beartooth, Crystal Lake, Normandie nebo Counterparts. Opakovaně navštěvují Velkou Británii a letí na turné až do Číny a Japonska, všude za vřelé podpory oddaných fanoušků. Po třech EP a jedné dlouhohrající desce se Skywalker během pandemie rozhodli dopsat a vydat zatím poslední desku Late Eternity (2021, Pale Chord / Rise Records) a podařilo se jim jí podpořit i živě na evropském turné.

Skywalker se vždy soustředí na tvořivost a autenticitu, jdou s kůží na trh a baví mezinárodní publikum. Zvukově se kapela vymyká snadnému škatulkování, kombinuje v sobě tvrdost metalu a punku s příchutí moderního popu. Jako jedna z prvních rockových / metalových kapel (nejen) u nás otevřeně zpracovávají témata duševního zdraví a rovných práv.