Menu Zavřeno

Elektronický producent Tome Prince vydal své debutové EP a ve stejný den jej představil v Praze živě během svého dj setu

Nadějný český hudební producent Tome Prince, vlastním jménem Tomáš Vahala, vydal v pátek 5. června svoje debutové EP s názvem Made for You. Při této příležitosti odehrál dj set v nově otevřeném veganském pražském podniku Výčep Kabelovna.

První EP mladého EDM producenta Toma Prince předznamenává, kam by chtěl ve své další tvorbě žánrově směřovat. Tvorba skladeb pro něj byla zároveň ozdravným procesem, jelikož deska o třech tracích mapuje jeho rozchod v loňském roce. „Každý song reflektuje určitou fázi mého rozchodu. Zároveň jsem chtěl inspirovat posluchače, aby v dnešní době, kdy světu vládnou sociální sítě, byl člověk otevřený, nedusil v sobě emoce. A to i přesto, že může působit zranitelně,“ vysvětluje Tome Vahala. Deska vznikala z velké části v EMA Prague (Electronic Music Academy) pod vedením Martina Hoffera (Skyline, WLW8).

V den releasu EP proběhl v holešovickém prostoru Výčep Kabelovna DJ set, kde Tome publiku zahrál nejen svou autorskou prvotinu, ale také electro-house songy, které ho baví a inspirují. „5. červen 2020 si někam zapíšu, protože bych nevěřil, že to bude tak silné. Děkuji všem, kdo jste mě přišli podpořit, nedokážu slovy popsat, jakou jste mi udělali radost!“ Vzpomíná na akci Tome Vahala. Podívat se na něj přišel i Ben Cristovao, s nímž v aktuální chvíli připravuje společnou píseň a který je zároveň spolumajitelem Výčepu.

Úspěch Tome Prince zaznamenal již s první vydanou písní, která nese stejně jako EP název Made for You. Čtyřikrát po sobě vyhrál Music Chart na rádiu Evropa 2 a předběhl taková jména, jako například Lady Gaga nebo Taylor Swift.