Menu Zavřeno

Skladba Měsíc vznikla čtyři měsíce zpátky, hudbu i text napsal přímo Vojta. Je o vztahových kolotočích, které Vojtu v docela krátké době potkaly a se kterými se musel vypořádat. Nečekejte ale žádnou tesknou písničku, Měsíc je nabitý energií a optimismem.

„Měsíc je dost specifická skladba. Napsal jsem ji asi 4 měsíce zpátky. Probudil jsem se ve dvě ráno a měl hned u postele piano. Dal jsem na něj ruce a ty začaly prostě hrát jeho refrén,“ popisuje začátek vzniku songu Vojta. „Hned po zahrání mi bylo jasné, že je to ono. Že to je singl, který musí ven mezi lidi,“ dodává. Samotný text písně je inspirovaný obdobím v životě, které Vojta označuje za dost zvláštní. Během tvoření singlu se Vojta rozešel s manažerem, přítelkyní a totálně podle svých slov převrátil život. Věděl, že mu chce věnovat text a vypsat se z něj: „Můj životní sen je mít zdravou a fungující rodinu a písnička Měsíc je přesně o tom. O té pravé, která stále nepřišla do mého života,“ přiznává Vojta.

Klip je pojatý trochu netradičně. Vojta chtěl, aby se lidem, kteří se podívají na Měsíc zlepšila hned nálada a taky chtěl, ukázat lidem, jak to funguje za oponou. V klipu jsou záběry ze studia, z koncertu, z jeho života. Přestože je skladba o nelehkých věcech v životě, není ani v nejmenším pesimistický, naopak vnímá životní změnu jako motivaci k novému začátku a cílům. Singl vychází u Championship Music.